23° / 14°

01.05.

22° / 14°

Kup Crne Gore: Favoriti izborili četvrtfinale

Fudbaleri Budućnosti, Sutjeske, Dečića, Podgorice, Iskre, Zete, Arsenala i Bokelja plasirali su se u četvrtfinale Kupa Crne Gore.

Budućnost je na Starom aerdromu, u meću osmine finala, savladala pljevaljski Rudar 3:1, golovima Igora Ćukovića u 5, Petra Grbića u 37. i Draška Božovića u 79. minutu.

Jedini pogodak za Rudar postigao je Janko Gogić u drugom minutu sudijske nadoknade.

Duel će ostati upamćen po gestu napadača gostiju Marka Merdovića, koji nije želio da pošalje loptu u prazan gol Budućnosti, jer je golman Miloš Dragojević nakon kontakta sa njim ostao da leži na terenu.

Merdović je, kod rezultata 2:0, u duelu nehotice zakačio golmana Dragojevića.

U nastavku akcije bio je sam ispred gola Budućnosti, ali je zastao i izbacio loptu u aut.

Sutjeska je u Nikšiću pobijedila bjelopoljsko Jedinstvo 3:0, golovima Admira Adrovića u 3. i 41. i Milutina Osmajića u 67. minutu.

Dečić kao gost eliminisao Petrovac 5:1.

Ekipu iz Tuzi do ubjedljivog trijumfa vodili su Anđelo Rudović u 9, 14. i 77, Kristijan Vuljaj u 80. i Danilo Pešukić u 87. minutu.

Jedini pogodak za Petrovac postigao je Stefan Savić u 66. minutu.

Podgorica je na DG areni savladala plavsko Jezero 2:0, golovima Jovana Vujovića u 49. i Halila Muharemovića u 63. minutu.

Iskra je u Danilovgradu pobijedila OFK Titograd 3:0.

Domaći sastav do pobjede vodili su Đorđe Šaletić u 13, Bogdan Milić u 28. i Zoran Petrović u 29. minutu.

Zeta je u Golubovcima bila ubjeldjiva protiv rožajskog Ibra 8:0.

Do četvrtfinala došla je golovima Zvonka Ceklića u 11, Eloma Kođa Niaveđija u 13, Vaska Kalezića u 25. i 64, Marka Burzanovića u 29, Ivana Vukčevića u 41, Sima Popovića u 69. i Vuka Ajkovića u 82. minutu.

Do osam najboljih u gostima došao je i Arsenal, koji je u Radanovićima slavio protiv Grblja 4:0 golovima Dejana Pepića u 16, Jovana Batute u 22, Ranka Krgovića u 47. i Nebojše Delića u 64 minutu.

Ubjedljiv je bio i Bokelj, koji je u Kotoru trijumfovao u duelu sa ekipom Koma 3:0.

Strijelci za kotorski tim bili su Boško Guzina u 74. i 85. i Stefana Čađenovića u 90. minutu.