12° / 8°

25.04.

13° / 8°

Poraz uprkos dobroj igri

Ženska omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 2:1 od Bosne i Hercegovine u drugom prijateljskom duelu ovih selekcija.

Sve tri gola postignuta su u prvom prvom poluvremenu. Domaćin je poveo preko Amre Omeragić u 13. minutu, da bi Crnoj Gori izjednačenje donijela Anđela Tošković u 26. minutu. Ipak, Sofija Krajšumović je osam minuta kasnije zatresla mrežu protivnika, nakon čega se rezultat nije mijenjao, iako je naša selekcija imala nekoliko dobih šansi za postizanje pogotka.

- Bili smo bolji cijelu utakmicu, a pogotovo u drugom poluvremenu. Imali smo nekoliko zicer situacija, ali falilo je koncentracije u završnici. Međutim, u pripremnom periodu rezultat je u drugom planu. Sa ovom generacijom ćemo, prije februarskih kvalifikacija, odraditi i zimski kamp u drugoj polovini januara. Na tom kampu ćemo pokušati da radimo na otklanjanju nedostatak koje smo uočili u ove dvije utakmice. Generalno, nosimo pozitivan utisak sa ovoga dvomeča, kazao je selektor Mirko Marić.

BOSNA I HERCEGOVINA - CRNA GORA 2:1

Sportski centar ,,Međugorje“, Međugorje.

Sudija: Amar Bero (BiH).