23° / 14°

01.05.

22° / 14°

Petarda Bajerna, ubjedljiv i Dortmund

Aktuelni šampion Njemačke, Evrope, ali i svijeta, Bajern iz Minhena savladao je Keln rezultatom 5:1 (2:0) na "Alijanc areni".

Sve je bilo jasno još u prvom poluvremenu kada su Maksim Čupo-Moting u 18. i Robert Levandovski u 33. minutu "slomili" otpor "jarčeva".

Oni su smanjili zaostatak poslije četiri minuta igre u nastavku, ali je to samo bio podstrek Bajernu da pojača ritam i deklasira goste.

U 65. je Levandovski upisao svoj drugi gol, a potom je u 82. i 86. minutu Serž Gnabri postavio konačnih 5:1.

I Borusija Dortmund je bila vrlo sigurna na svom stadionu. Ona je sa 3:0 savladala Arminiju Bilefeld, ali je sve pogotke postigla u drugom poluvremenu.

I Štutgart je opravdao ulogu favorita protiv posljednjeplasiranog Šalkea sa 5:1 (3:1), kao i Volfsburg protiv Herte koji je pobedio sa 2:0 (1:0).