08.05.

20° / 13°

Ubjedljiva pobjeda Barselone

Izvor: EPA-EFE

Fudbaleri Barselone savladali su na Monžuiku ekipu Hetafea rezultatom 4:0 u okviru 26. kola španske Primere.

Rafinja je u 20. minutu smirenom završnicom doveo Katalonce do vođstva.

U 53. minutu do kaznenog prostora Hetafea stigao je Kristensen koji je pravovremeno uputio dodavanje ka Žoao Feliksu, a Portugalcu nije bilo teško da matira Soriju.

Klub iz predgrađa Madrida odbranu je postavio previsoko, što je Barsa obilato koristila, posljednji put u 61. minutu kada je poslije dodavanja Rafinje pogodio i Frenki de Jong.

Hetafe je mogao da smanji rezultat, ali je Borha Majoral propustio dobru priliku, nakon čega je stigla nova kazna u vidu pogotka Fermina Lopeza u prvom minutu nadoknade vremena.

Barselona je zahvaljujući današnjoj pobjedi barem do poneđeljka druga u Primeri sa 57 bodova.