13° / 8°

25.04.

10° / 6°

Brazil bolji od Novog Zelanda, presudila treća četvrtina

Selekcija Brazila ostvarila je pobjedu u prvoj utakmici na Mundobasketu u Kini pošto je u okviru grupe F savladala Novi Zeland sa 102:94.

Iznenađujuće dobro su Novozelanđani ušli u meč i bili i više nego ravnopravan protivnik, pa se tako na odmor između dva poluvremena otišlo rezultatom 50:50.

Presudna je bila treća četvrtina gdje su puleni Aleksandra Petrovića odigrali sjajnu odbranu i dobili dionicu rezultatom 28:12.

U posljednjoj četvrtini umalo nismo vidjeli dramu, Novi Zeland se u posljednjim trenucima meča približio na minus šest, ali je Brazil ipak sačuvao prednost do kraja susreta i zasluženo slavio.

Najzaslužniji za pobjedu Brazilaca bio je Barbosa sa 22 poena, dok se u redovima Novozelanđana istakao Kori Vebster sa 19 poena.

U drugom meču grupe od 14h igraju Crna Gora i Grčka.