16° / 8°

Mundobasket: Grci ipak prejaki, Crna Gora debitovala porazom

Tag Gallery
Comments 3

Košarkaši Crne Gore debitovali su ubjedljivim porazom na Mundobasketu - "Crveni" su poraženi od Grčke 85:60, i sada Vučeviću i drugovima predstoji borba sa Brazilom i Novim Zelandom za drugo mjesto u grupi koje vodi u narednu fazu.

"Heleni" su u ovom meču pokazali da su jedan od kandidata za medalju, sa druge strane ostaje nam da itekako analiziramo lošu igru u prvom poluvremenu kako bi već protiv Novog Zelanda u utorak od 10 sati pokušali da dođemo do pobjede. Podsjećamo, u prvom meču grupe Brazil je bio bolji od Novog Zelanda 102:94.

CRNA GORA - GRČKA 60:85 (9:17, 7:25, 22:21, 22:22)

Crna Gora: Suad Šehović 3, Bjelica 9, Sead Šehović 2, A. Popović, Radović 2, Dubljević 5, Vučević 12, Todorović 2, Ivanović 9, P. Popović 11, Nidam 3, Radončić.

Grčka: Printezis 16, Vasilopulos, Burusis 12, Mancaris 2, Papanikolau 2, Slukas 4, Kalates 5, Papapetrou 4, Larencakis 7, Papajanis 15, Janis Adetokumbo 10, Tanasis Adetokumbo 8.

TOK MEČA:

I četvrtina: Nakon minut ipo igre Grci vode 1:0, uzvratio je Vučević. Nakon četiri minuta igre Grci vode 5:2. Vučević smanjuje na 5:4 na četiri ipo minuta do kraja dionice, a Janis pogađa za 11:4 na nešto manje od tri minuta do pauze. Mitrović je zatražio tajm-aut. Serija Grka 10:09, za vođstvo od 15:4. Nidam prekida seriju Grka trojkom, a onda koš Petra Popovića za 17:9 u finišu dionice.

II četvrtina: Otvorena je koševima Janisa, 21:9 nakon dva minuta igre u nastavku. Todorović prekida seriju Grka, Printezis pogađa trojku nakon tri ipo minuta igre u drugom periodu, 26:11. Vučević smanjuje na 28:13 na sredini dionice, trojka Ivanovića za 33:16 na tri ipo minuta do poluvremena. Minut ipo do poluvremena, trojka Burusisa za 40:16. Poluvrijeme 42:16!

III četvrtina: Vučević je pogodio na startu treće dionice, Ivanović smanjuje na 42:20. Burusis pogađa trojku, a nakon četiri minuta igre bilo je 49:23 za Grčku. Dubljević i Vučević smanjuju na 51:29, a onda i Ivanović na -20 na četiri minuta do kraja dionice. Grci prekidaju seriju Crne Gore, 59:33, dva minuta do pauze. Papajanis pogađa u posljednjim sekundama za 63:38.

IV četvrtina: Idu Grci na +27 na startu posljednje četvrtine, trojka Bjelice za 70:43 na šest ipo minuta do kraja meča. Na srecini dionice, trojka mlađeg Adetokumba za +30. Ivanović smanjuje na 73:47 na nešto manje od pet minuta. Trojka Petra Popovića za 78:52 na dva minuta do kraja meča. Na minut do kraja 85:56 za Grčku.