23° / 14°

01.05.

22° / 14°

Šou Skole: Tango Argentino za finale Svjetskog prvenstva!

Košarkaši Argentine zakazali su veliko finale sa Španijom u borbi za pehar namijenjen prvaku svijeta!

"Gaučosi" su nadigrali Francuze 80:66, čime su nastavili seriju vrhunskih partija na Mundobasketu! Ponovo je briljirao nevjerovatni Luis Skola sa 28 poena uz 13 skokova.

To je argentinskim košarkašima treće finale šampionata svijeta.Šampionski trofej osvojili su 1950. pred svojim navijačima, dok su u finalu poraženi u Indijanapolisu 52 godine kasnije.

Francuska nikada nije bila finalista, a jedino odličje osvojila je prije četiri godine pobjedom protiv Litvanije u meču za treće mjesto.

Podsjećamo, Španija je nastup u finalu izborila pobjedom nad Australijom, poslije dva protdužetka, 95:88.

To je Španiji drugo finale Svjetskog prvenstva.Bila je finalista i 2006. godine u Japanu, kada je u finalnom meču savladala Grčku 70:47.

Finalni meč na programu je u neđelju, u 14 sati.