02.05.

21° / 15°

Spektakl u "Topolici": Budućnost nakon dva produžetka savladala Mornar!

Tag Video

Košarkaši Budućnosti Voli nastavili su sa sjajnim partijama! U 9. kolu ABA lige, u crnogorskom derbiju, nadigrali su Mornar u Baru u fenomenalnom meču u Topolici nakon dva produžetka 95:92 (21:20, 23:21, 18:15, 16:22, 17:14), upisali osmi trijumf i ostali na vrhu tabele regionalnog takmičenja. Ovo je Baranima peti poraz u tom takmičenju.

Gosti su na nešto više manje od tri minuta do kraja meča imali +11, međutim domaćin pravi seriju od 9:0 i utakmicu uvodi u neizvjesnu završnicu. Trojku je najprije promašio Danilo Nikolić, pa Nidam, da bi Vraneš ukrao loptu Kobsu, nakon čega je strateg Mornara zatražio tajm-aut na 14 sekundi do kraja. Pulen je promašio trojku ali je loptu uhvatio Markota i pogodio za produžetak.

Dodatnih pet minuta trojkom otvara Ivanović, a na dva ipo minuta do kraja Mornar pravi preokret za vođstvo od 82:81. Bamfort pogađa trojku za +2 Budućnosti, no domaćin dolazi do novog vođstva.

Kobs donosi novi preokret, a na 30 sekundi do kraja Ivanović pogađa jedno slobodno za 87:85. Za razliku od njega Nidam je bio precizan oba puta sa slobodnih za izjednačenje, Budućnost nije iskoristila posljednji napad, pa se igrao drugi produžetak. Mornar je na sredini tog perioda igra vodio 92:89, a Kobs je na 27 sekundi ponovo dove Budućnost u vođstvo, 93:92. Pobjedu je ovjerio Bamfort, a trojku za novi produžetak promašio je Pulen.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džastin Kobs sa 19, Hasan Martin je ubacio 15, a Nikola Ivanović 13 poena. U barskom timu najbolji su bili Džejkob Pulen sa 21 i Derik Nidam sa 19 poena.

U narednom kolu, Budućnost će 7. decembra ugostiti Cedevita Olimpiju, dok će Mornar istog dana u Novom Mestu igrati sa Krkom.