Dončić i društvo očitali lekciju LA Lejkersima

Tag Video

Izvor: sportsport.ba

Autor: Gordana Đuračić

Košarkaši Dalas Maveriksa sinoć su nanijeli treći poraz u ovoj sezoni LA Lejkersima rezultatom 114:100.

Lejkersi su veoma dobro počeli meč i nakon prve dionice imali su prednost 20:25. Međutim, Dalas nije uspio da domaći naprave veliku razliku, te su uspjeli da zadrže rezultatski priključak.

Na poluvrijeme otišlo se kod rezultata 62:59 za Lejkerse i činilo se da će u nastavku LeBron Džejms i društvo osigurati novu pobjedu. Međutim, Dalas je u trećoj dionici pružio nevjerovatnu partiju gdje su prelomili meč u svoju korist.

Gosti su napravili čak seriju od 17:0 i tako su na kraju treće dionice imali prednost od 20 poena razlike na svojoj strani. Lejkersi su u posljednjoj četvrtini pokušali da naprave preokret, ali im ništa nije išlo od ruke.

Dalas je uspio da zadrži dvocifrenu prednost i tako dođe do pobjede, rezultatom 114:100. Za Lejkerse je ovo tek treći poraz u sezoni i sada imaju omjer 17-3, dok je Dalas na omjeru 13:6.

Goste je do nove pobjede vodio Luka Dončić koji je odigrao još jednu sjajnu partiju. Lejkersi su uspjeli da zaustave Slovenca u prvom poluvremenu, ali se Dončić razigrao u nastavku meča. On je utakmicu završio sa 27 poena, deset asistencija i devet skokova.

Što se Lejkersa tiče najefikasniji bio je Entoni Dejvis sa 27 poena i deset skokova, ali većinu poena upisao je u prvom dijelu meča. LeBron Džejms je utakmicu završio sa 25 poena, devet skokova i osam asistencija.