30.04.

24° / 15°

Tim SAD-a razbio Tim Svijeta na Ol staru

Tag Video

Ekipa sastavljena od igrača rođenih u Sjedinjenim Državama ubjedljivo je pobijedila selekciju Svijeta rezultatom 151:131 u meču Zvijezda u usponu kojim je počeo NBA Ol-star vikend u Čikagu.

To je bio šesti put da se igra u ovom formatu i poslije drugog uzastopnog trijumfa domaćeg tima rezultat je izjednačen - 3:3.

Za najkorisnijeg igrača Rising Stars utakmice proglašen je igrač Šarlota Majls Bridžs koji je meč završio sa 20 poena (8/12 iz igre, 3/7 za tri, 1/2 slobodna bacanja), po 5 skokova i asistencija i 3 ukradene lopte za 20 minuta.

Pored Bridžsa, još sedmorica igrača selekcije SAD imala su dvocifren učinak - Erik Paskal je bio najefikasniji sa 23 poena, Kolin Sekston je dodao 21, Tre Jang 18, Kendrik Nan 16, prvi pik sa prošlogodišnjeg drafta Zajon Vilijamson 14...

Na drugoj strani najbolji su bili Kanađani Er Džej Beret (3. pik 2019) sa 27 i Brendon Klark sa 22 poena. Slovenac Luka Dončić zaustavio se na 16 poena (6/11 iz igre, 4/9 za tri), uključujući i trojku sa svoje polovine u posljednjoj sekundi prvog poluvremena, uz 2 skoka, 5 asistencija i jednoj ukradenoj lopti za 24 minuta.

U neđelju ujutro su takmičenja u brzom šutiranju trojki, zakucavanju... a Ol-star duel na programu je u poneđeljak u 2 časa.