Sudije "dominirale", Tejtum nezadrživ, Lejkersi pobijedili

Tag Video

Izvor: B92

Autor: Gordana Đuračić

Los Anđeles Lejkersi su poslije dramatične završnice pobijedili Boston Seltikse.

Lejkersi su na svom terenu slavili pobjedu rezultatom 114:112 i učvrstili se na drugom mjestu NBA tabele.

Lejkersima je ovo bila peta pobjeda u nizu, kojom su prekinuli seriju Bostona u međusobnim duelima od dva uzastopna trijumfa.

Prva četvrtina odigrana je veoma "tvrdo", bez mnogo poena, a u meč su bolje ušli Lejkersi, koji su imali prednost od devet poena.

Prednost domaćina je ubrzo postala dvocifrena, ali je Boston, na krilima nezaustavljivog Džejsona Tejtuma, uspio da se se vrati.

Nedugo nakon što su Lejkersi imali +11, Seltiksi su uspjeli da naprave seriju i da izjednače, pa na poluvrijeme odu sa "samo" dva poena zaostatka.

Na meču u Stejpls centru je viđeno nekoliko kontroverznih sudijskih odluka, a prva se desila baš u drugoj četvrtini, kada je blokada Dvajta Hauarda, koja je došla nakon što je lopta udarila o tablu, bila priznata.

Kao što je i očekivano, ušlo se u neizvjesnu završnicu.

Seltiksi su poveli sa 110:108, Džejms je promašio jedno bacanje, ali je poslije gledanja snimka, koji je bio dosta neubjedljiv, lopta dodijeljenja Lejkersima.

Džejms je preuzeo odgovornost i pogodio šut za prednost, Seltiksi su izgubili loptu, a onda je Bred Stivens dobio tehničku zbog prigovora – na minus 1 u neizvjesnoj završnici.

Džejms je meč završio sa 29 poena, osam skokova i devet asistencija, dok je Dejvis imao 32 poena, 13 skokova i dvije blokade. Najbolje ih je pratio Kuzma sa 16 poena.

Na drugoj strani najbolji učinak u karijeri imao je Tejtum sa 41 poenom (12/20). Hejvord je bio blizu tripl-dabl sa deset poena, osam skokova i devet asistencija, dok se istakao i Braun sa 20 poena.