23° / 14°

01.05.

20° / 15°

Odlični Mornar nadigrao Unikahu

Košarkaši Mornara savladali su Unikahu 90:80 u utakmici 2. kola B grupe Eurokupa.

Izabranici Mihaila Pavićevića su odigrali odlično protiv jednog od favorita za osvajanje trofeja.

Mornar je u prvih 20 minuta ubacio čak devet trojki, a posebno nadahnuti u tom periodu igre bili su Nemanja Vranješ i Džejkob Pulen.

Pobjednik duela odlučen je u drugoj četvrtini, u kojoj je domaćin stekao prednost od 19 poena.

Ekipa iz Malage u finišu meča uspjela je zaostatak smanji na devet poena, ali ne i da ugrozi trijumf domaćina.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Pulen sa 24 poena. Vranješ je dodao 16, Ajzea Vajthed 12 i Derek Nidam sa 10.

U redovima Malage izdvojio se Dario Brizuela sa 16 poena.

Obje ekipe su sada na polovičnom učinku. Mornar u narednoj rundi, 14. oktobra čeka Brešu, dok će Unikaha ugostiti Budućnost Voli.