Ostalo

Tag Video

Izvor: B92

Autor: Milena Aprcović

Ruski teniser Andrej Rubljov je šokirao Rodžera Federera i savladao ga u trećem kolu turnira u Sinsinatiju.

Trenutno 70. teniser na svijetu je meč protiv jednog od najboljih igrača u istoriji dobio za 63 minuta, sa 6:3, 6:4.

Rubljov će se u četvrtfinalu takmičenja sastati sa zemljakom Danilom Medvedevim.

Već na startu meča je bilo evidentno da Federer nije u najboljoj formi, pošto je Rus uspio da povede sa 2:0 i osvoji jedan gem na njegov servis.

Švajcarac je uspio da vrati brejk, ali je potom Rubljov osvojio dva uzastopna gema i poveo sa 4:1, da bi na kraju set završio sa 6:3.

Nije izgledalo da će drugi set krenuti negativnim tokom po Federera, iako za prvih šest gemova prvog seta nije uspio da stvori nijednu brejk šansu.

Prvi do takve situacije je stigao Rus, u sedmom gemu, a tu mogućnost je iskoristio.

U desetom gemu je dobio šansu da okonča meč, što je i uspio, iskoristivši prvu priliku za to, poslije čega je doživio emotivni kolaps i rasplakao se pri pozdravu sa Federerom.