23.05.

24° / 14°

Filip Radović najbolji na turniru “Montenegro 2024”

Ostalo

Crnogorski stonoteniser Filip Radović je osvojio međunarodni parastonoteniski turnira „Montenegro 2024” koji je održan u Podgorici.

Radović je u finalu kategorije S10 pobijedio Luku Bakića 3:0 – po setovima 11:6, 11:8, 11:3.

Ovo mu je drugi trofej sa podgoričkog turnira, nakon što je bio najbolji i prošle godine.

Radović je u polufinalu bio bolji od Čileanca Manuel Felipea Ećavegurina – 3:2 (11:4, 11:9, 9:11, 5:11, 11:2).

Nastup među četiri najbolja izborio je kao prvoplasirani u grupi pobjedama protiv Brazilca Viktora Santoša 3:0 (11:4, 11:3 i 11:3) i Britanca Kupera Flinta 3:0 (11:7, 11:5 i 11:6).

„Nikad nije lako osvojiti turnir, iako je možda bio slabiji nego što smo navikli. Bila su tri igrača iz prvih deset i Ečavegurin, koji je 11. na Svjetskoj rang listi. Trebalo je pobijediti sve rivale, a koliko je teško vidjelo se u polufinalu koje sam dobio nakon pet setova. Vodio sam 2:0 i 4:0 u trećem setu”, rekao je Radović za agenciju Mina.

Bakić, koji je prije dvije godine osvojio trofej, do finala došao je bez izgubljenog seta.

U grupi bio je bolji od Rusa Alekseja Slaščilina 3:0 (11:3, 13:11 i 11:4) i Ečavegurina 3:0 (11:9, 11:7 i 11:2), dok je u polufinalu bio ubjedljiv protiv Španca Marlona Lopesa 3:0 (11:6, 11:1 i 11:7).

„Zadovoljan sam svojim nastupom, opravdali smo očekivanja plasmanom u finale kao prvi i drugi nosioci. Odličan turnir, sa nekoliko vrhunskih igrača, kao i nekoliko novih koji su se prvi put pojavili, a odligrali odlično”, istakao je Bakić.

Sa bronzanim odličjem su nastup završili Lopes i Ećavegurin.

Ostali crnogorski predstavnici Miloš Mudreša (10), Ambroz Nikač (3), Đuro Krivokapić (6), Pjetro Paljušević (7), Slobodan Mihailović (7), Dejan Tmušić (7), Uroš Gugolj (8), Nikola Kaluđerović (8), Igor Mijović (9), Samra Kojić (5) i Milijana Ćirković (6-7) nastup na turniru završili su u grupi.

Turnir će biti nastavljen sjutra mečevima u dublu i miks dublu.

Radović i Bakić naredne sedmice nastupiće na najvećem parastonoteniskom turniru u slovenačkom Laškom, na kojem su prošle godine igrali finale.