24° / 14°

Crnogorski rukometaši na Evropskom prvenstvu!

Rukomet

Comments 5

Rukometaši Crne Gore plasirali su se na Evropsko prvenstvo! "Lavovi" su odigrali odlično u odlučujućem meču za plasman na šampionat Starog kontinenta, nadigrali u potpunosti Rumuniju u Podgorici 23:19, iako je našim momcima odgovarao i remi. Tako se Crna Gora plasirala na peto uzastopno prvenstvo Evrope!

Izabranici selektora Zorana Roganovića kvalifikacije su završili sa polovičnim učinkom - po tri trijumfa i poraza.

Savladali su dva puta i Kosovo 32:25 u Podgorici i 27:22 u Prištini. Izgubila je dva puta od Švedske 27:24 u Lundu i 34:22 u Podgorici i jednom od Rumunije u Baja Mareu 36:27.

Crna Gora je, nakon izjednačenog prvog poluvremena, u 37. minutu povela 13:9, a prednost od četiri gola iznosila je i u 45. minutu. U 56. minutu bilo je pet golova (22:17).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Branko Vujović i Marko Lasica sa po pet, dok je gol manje Miloš Božović. U rumunskoj selekciji najbolji je bio Havijer Gaminde sa pet pogodaka.

U drugom meču te grupe Šbedska je u Alingsasu savladala Kosovo 39:16 i sa maksimalnim učinkom završili takmičenje.