16 °

max 22 ° / min 10 °

Nedjelja

11.05.

22° / 10°

Ponedjeljak

12.05.

21° / 9°

Utorak

13.05.

20° / 12°

Srijeda

14.05.

20° / 9°

Četvrtak

15.05.

20° / 11°

Petak

16.05.

17° / 11°

Subota

17.05.

19° / 8°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Turski ministar prijeti: Uvešćemo sankcije Holandiji

Izvor: Sa protesta u Turskoj

Svijet

Comments 0

Turski ministar prijeti: Uvešćemo sankcije Holandiji

Autor: Mirjana Dragaš

  • Viber
Turski ministar za evropske poslove Omar Čelik izjavio je danas da će Turska sigurno uvesti sankcije protiv Holandije, ali nije precizirao o kakvim se tačno mjerama radi, prenosi Rojters.

Kako se navodi, time se nastavio diplomatski sukob NATO saveznika, a zbog političke kampanje koju Ankara sprovodi van granica Turske.

Turski predsjednik Redžep Tajip Erdogan, koji traži podršku Turaka koji žive u inostranstvu, za predstojeći referendum ranije je izjavio da se Holandija ponaša kao "banana Republika" i da će morati da se suoči sa sankcijama zbog zabrane turskim ministrima da govore na skupu u Roterdamu.

Erdogan je kao jednu od mogućih mjera najavio i sankcije, a prethodno je holandsku vlast uporedio sa nacističkom.

Juče su se u Roterdamu, nakon što je Holandija odlučila da protjera tursku ministarku iz zemlje, pokupili brojni demonstranti i sukobili sa policijom.

Turska je prethodno ušla u sukobe i sa Njemačkom i Austrijom zbog zabrana skupova erdoganovih pristalica.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR