12 °

max 18 ° / min 7 °

Četvrtak

16.10.

18° / 7°

Petak

17.10.

16° / 10°

Subota

18.10.

17° / 14°

Nedjelja

19.10.

18° / 9°

Ponedjeljak

20.10.

17° / 8°

Utorak

21.10.

18° / 10°

Srijeda

22.10.

15° / 14°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Jedna osoba poginula, više od 100 povrijeđeno na protestu u Peruu

Izvor: EPA-EFE

Svijet

Comments 0

Jedna osoba poginula, više od 100 povrijeđeno na protestu u Peruu

Izvor: AFP / Antena M

Autor: Antena M

  • Viber

Jedan muškarac je poginuo, a više od 100 osoba je povrijeđeno nakon što je u sredu izbio nasilni incident na protestu predvođenom mladima u glavnom gradu Perua, Limi, saopštile su danas vlasti te zemlje.

Predsjednik Hoze Heri je putem društvene mreže X potvrdio da je poginuo 32-godišnji građanin, dok je ured pravobranitelja objavio da je povrijeđeno preko stotinu ljudi.

Dolazak Herija na vlast prije nekoliko dana nije uspio da smiri bijesne proteste protiv političke klase u zemlji. Demonstracije, kojima su najviše prisustvovali mladi, privukle su hiljade Peruanca u Limu i nekoliko drugih gradova, frustriranih neuspjehom vlasti da riješe sve dublju krizu kriminala.

Protesti već sedmicama potresaju zemlju, a zakonodavci su u petak izglasali opoziv predsjednice Dine Boluarte, koju kritičari smatraju odgovornom za trenutnu krizu. Jerí, desničarski političar i bivši predsjednik Kongresa, preuzeo je dužnost vršioca predsjednika do izbora planiranih za april.

“Mislim da vlada izaziva opšte nezadovoljstvo jer ništa nije preduzeto”, rekla je 49-godišnja Amanda Meza za AFP dok je učestvovala u povorci prema Kongresu.

“Država ne pruža sigurnost. Iznude, ubistva… sve je više u Peruu”, dodala je.

Opoziv Boluarte uslijedio je nakon protesta autobusnih kompanija, trgovaca i studenata zbog iznuda i napada bandi na one koji odbijaju da plaćaju reket. 

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR