17 °

max 21 ° / min 14 °

Petak

25.04.

21° / 14°

Subota

26.04.

18° / 12°

Nedjelja

27.04.

21° / 13°

Ponedjeljak

28.04.

20° / 12°

Utorak

29.04.

23° / 10°

Srijeda

30.04.

24° / 10°

Četvrtak

01.05.

24° / 12°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Petar Nikolić zablistao na Gala koncertu "Virtuosos" u Budimpešti

Izvor: Janos Posztos/Virtuosos talent show

Kultura

Comments 1

Petar Nikolić zablistao na Gala koncertu "Virtuosos" u Budimpešti

Autor: Antena M

  • Viber

U čuvenoj Franz Liszt koncertnoj dvorani u Budimpešti, 16. aprila 2025. godine, održan je Gala koncert evropskog muzičkog talent showa Virtuosos, koji okuplja najdarovitije mlade izvođače klasične muzike iz cijele Evrope. Ovogodišnji koncert bio je posebno značajan jer je obilježen jubilej – deset godina od osnivanja ovog izuzetnog muzičkog projekta. Među izvođačima je zasijao i predstavnik Crne Gore – talentovani gitarista iz Podgorice, Petar Nikolić.

Nikolić je nastupio uz renomirani Simfonijski orkestar Mađarskog radija, pod vođstvom istaknutog maestra Jánosa Kovácsa. Izveo je čuvenu kompoziciju Asturias španskog kompozitora Isaaca Albéniza, u posebnom aranžmanu koji je specijalno za ovaj nastup pripremio mađarski kompozitor Ott Renzső.

Petar je svojom sigurnom tehnikom, izraženom muzičkom zrelošću i snažnom interpretacijom izazvao ovacije publike u prepunoj sali. Njegov nastup ostavio je snažan utisak, potvrdivši njegov kvalitet i potencijal na međunarodnoj sceni.

Nekoliko dana prije ovog koncerta, Petar je ostvario još jedan značajan uspjeh – osvojio je prvu nagradu i drugo mjesto u četvrtoj kategoriji na Sarajevo International Guitar Festivalu, u izuzetno jakoj konkurenciji mladih gitarista iz cijele Evrope.

Petar Nikolić je učenik prvog razreda Srednje muzičke škole „Vasa Pavić“ u Podgorici, u klasi profesora Marka Prentića.

Nakon nastupa u Budimpešti, Petar je dobio pozive za nova gostovanja – u Češkoj, gdje će nastupiti sa tamošnjim simfonijskim orkestrom, kao i na još jednom koncertu u Mađarskoj, zakazanom za oktobar.

Izvanrednim nastupom na koncertu u Budimpešti, kao i osvajanjem prve nagrade na takmičenju u Sarajevu – devete po redu u posljednjih godinu dana – Petar Nikolić je još jednom potvrdio status jednog od najtalentovanijih mladih gitarista Evrope.

Komentari (1)

POŠALJI KOMENTAR

Delvidek

Bravo Petre! Bravo mladosti i lučo Crnogorska! Vi nas vučete dalje, naprijed, u napredak. Žao mi je samo što propuštih ovaj koncert u Budimpeštu. Biću nadam se na narednom, u oktobar.