17 °

max 21 ° / min 14 °

Petak

25.04.

21° / 14°

Subota

26.04.

18° / 12°

Nedjelja

27.04.

21° / 13°

Ponedjeljak

28.04.

20° / 12°

Utorak

29.04.

23° / 10°

Srijeda

30.04.

24° / 10°

Četvrtak

01.05.

24° / 12°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Ivanović: Bio sam ranije protiv NATO, sada vjerujem da je to dobro za CG; Šarec: Sporazum sa UAE doveo do podjela

Izvor: Screenshot

Politika

Tag Gallery
Comments 7

Ivanović: Bio sam ranije protiv NATO, sada vjerujem da je to dobro za CG; Šarec: Sporazum sa UAE doveo do podjela

Autor: Antena M

  • Viber

Crna Gora čvrsto ostaje na evropskom putu, poručio je potpredsjednik Vlade Crne Gore za vanjske i evropske poslove Filip Ivanović, na današnjoj sjednici Odbora za spoljne poslove Evropskog parlamenta. 

"Više od 80 odsto građana Crne Gore podržavaju pristup EU i to je izvanredno. CG je u potpunosti usklađena sa evropskom vanjskom politikom, pouzdan smo partner, iako je naš sektor turizma pretrpio zbog pridruživanja sankcijama. 

Naš cilj je jasan - moramo ući u EU kao odgovoran član. Crna Gora čvrsto ostaje na evropskom putu", kazao je Ivanović.

Crna Gora se suočava sa izazovima, ali smo čvrsto posvećeni evropskoj budućnosti, istakao je on. 

Jako je važno da se Crna Gora fokusira na obaveze iz evropske agende, poručio je izvjestilac za CG Marjan Šarec.

"Nije dovoljno usvojiti reforme, morate ih učinkovito sprovoditi u praksi, pravosuđe mora funkcionisati kao nezavisna grana vlasti. Borba protiv kriminala i korupcije je i dalje jedan od najvećih izazova u CG. Lokalne izbore treba urediti na način koji će osigurati stabilnost. Treća stvar su mediji", kazao je Šarec. 

Kada je riječ o zakonu o stranim agentima morate biti pažljivi, rekao je. 

Predložio bih da uzmete u obzir evropske standarde i prakse, istakao je on. 

Sporazum CG i UAE doveo je do podjela, naveo je Šarec. 

"Moram naglasiti da morate održati transparentnost i uključiv proces odlučivanja, sve mora biti u skladu sa nacionalnim zakonodavstvom i standardima EU", kazao je Šarec. 

I poslanik Tomas Vajc ukazao je da sporazum sa UAE dovodi do "dosta zabrinutosti u Evropskoj komisiji, zbog načina kako je ispregovaran i pripreman". 

Hrvatski poslanik u EP Tomislav Sokol pitao je Ivanovića da li je i dalje protiv NATO kao i za aktuelni slučaj bratanića predsjednika Skupštine Andrije Mandića, Danila, koji je osumnjičen za pokušaj ubistva. 

Odgovarajući na pitanja, Ivanović je kazao da su sve manjine koje su htjele da budu u Vladi, sada u Vladi. 

Ivanović je kazao da nema mišljenje o slučaju pucnjave, te da ga čudi da se to pominje u Evropskom parlamentu.

Istakao je da je prije 11 godina bio protiv NATO.

"Nijesam bio jedini, bilo je i drugih. Vjerujem da je to dobro za zaštitu Crne Gore", kazao je Ivanović. 

Komentari (7)

POŠALJI KOMENTAR

Nermina

@Monte di Monte žalosno ko nas predstavlja u E parlamentu, čini mi se kao neka neuka stara žena.

Javor

Da je sadašnja vlast uspjela zaobići Mandića I Kneževića, jos bi se vise primala Evropi. A NATO je garant njene sigurnosti i zaštita od srpske agresije.

Monte di Monte

Ha, ha, šta on pita, zašto se EU bavi Mandićem i sinovcem. I čovjek je promijenio mišljenje o Natu. Jaooo sa kakvima mi imamo posla....