25.04.

16° / 8°

Veliki preokrat Amerikanaca za finale OI

TOKIO 2020

Košarkaši SAD savladali su Australiju rezultatom 97:78 u okviru prvog polufinalnog meč na Olimpijskim igrama

Rano su Australijanci stekli prednost koju nisu ispuštali do kraja prvog poluvremena. Sredinom druge četvrtine ona je iznosila i 15 poena razlike i činilo se da bi Australijanci predvođeni Eksamom mogli do iznenađenja.

Krajem druge dionice Australija je ušla u negativnu seriju iz koje nije izašla do sredine treće četvrtine.

Tokom sedam minuta bez koša za Australijance, košarkaši selekcije SAD ubacili su 20 i time u potpunosti preokrenuli utakmicu u svoju korist.

27 poena Djurenta, 20 poena Bukera, po 11 Holideja i Midltona.

Kod Australije Mils 15 poena, 14 poena Eksam.

Australija je opet izgubila u polufinalu, nikada nije dobila meč za plasman u finale Olimpijskih igara.

Zanimljivo da je pet puta zaredom izgubila i meč za bronzu.