10° / 6°

Omladinci Budućnosti savladali Sutjesku u derbiju

FK Budućnost

Derbi 9. kola Omladinske lige Crne Gore je bio pravi derbi, a pripao je aktuelnom šampionu - Budućnosti.

Omladinci tog tima su savladali Sutjesku rezultatom 2:1, zadržali su se na pobjedničkoj putu upisavši sedmi trijumf uz dva remija.

„Plavi“ su bolje ušli u utakmicu i poveli su već u 10. minutu kada je centaršut Mladena Marstjepovića iskoristio Vladimir Perišić. A na poluvrijeme se otišlo sa odličnih 2:0 golom Balše Ćetkovića u 42. minutu.

Sutjeska je u 73. minutu uspjela da smanji zaostatak nakon velike greške na sredini terena.

Trener Nemanja Kljajević je sa svojim pomoćnicima Markom Pavićevićem i Milivojem Grbovićem utakmicu počeo u sastavu Filip Babović, Balša Ćetković, Vladimir Perišić, Damjan Dakić, Balša Barović, Jovan Dašić, Damjan Mugoša, Đorđe Pešukić, Mladen Marstjepović, Nikola Vuković i Medo Juković, dok su šansu u nastavku dobili Stefan Vulanović (od 57. umjesto Mugoše), Bogdan Čelebić (od 67. umjesto Jukovića) i Kastriot Ljuljđuraj (od 78. umjesto Ćetkovića).