25.04.

13° / 8°

Omladinska škola FK Budućnosti: Šest utakmica - šest pobjeda

FK Budućnost

Sve mlađe selekcije FK Budućnosti su igrale prethodnog vikenda, a na šest utakmica Budućnost je upisala šest trijumfa, uz gol razliku 35:2.

OMLADINCI: Budućnost - Rudar 1:0

(Bogdan Čelebić 85')

Runda broj 11 je donijela novi trijumf plavih omladinaca - naš tim je savladao minimalno Rudar, na našem kampu, a strijelac jedinog gola je bio Bogdan Čelebić u 85. minutu. Omladinci nakon 11 odigranih kola imaju 26 bodova - osam pobjeda, dva remija i jedan poraz.

Plavi su utakmicu počeli u sastavu Filip Domazetović, Vladimir Perišić, Luka Živković, Balša Barović, Jovan Dašić, Ilija Vuković, Damjan Mugoša, Đorđe Pešukić, Dino Đukić, Nikola Vuković, Medo Juković, dok su šansu u nastavku dobili Bogdan Čelebić, Mladen Marstjepović, Risto Pejović, Benjamin Duraković i Riad Bralić.

KADETI: Budućnost - Brskovo 5:0

(Vasilije Adžić 29', Marko Vukčević 33', Andrej Camaj 45+1', 88', Denis Ljuljanović 72')

Kadeti ni u jednom trenutku nisu nisu dozvolili gostima iz Kolašina da ih ugroze u 10. kolu Kadetske lige Crne Gore - „plavi“ su upisali ubjedljivu pobjedu protiv Brskova 5:0.

Vasilije Adžić je doveo naš tim u vođstvo, Marko Vukčević je duplirao vođstvo, Andrej Camaj je već u prvom dijelu zaključao utakmicu na našem kampu, da bi u drugom dijelu plavi postigli još dva pogotka - Denis Ljuljanović i opet Camaj.

Kadeti nakon 10 utakmica imaju 20 bodova (6-2-2), utakmicu su počeli u sastavu Stefan Nenezić, Romario Camaj, Nenad Krivokapić, Aleksa Mugoša, Andrej Camaj, Zarija Kumburović, Marko Vukčević, Zarija Mugoša, Matija Bojović, Vasilije Adžić, Ivo Škuletić, a priliku u drugom dijelu su dobili Marko Damjanović, Petar Vukčević, Filip Pavićević, Dardan Ljuljđuraj, Denis Ljuljanović, Stefan Đukanović i Jovan Mićković.

MLAĐI KADETI: Budućnost - Blue Star 6:2

(Zarija Kumburović 22', 82', Petar Vukčević 29', Balša Šišević 33', Andrija Vuković 49', Vuk Vukmanović 79' – Filip Vučeljić 72', Miloš Lalević 90+2')
Novo kolo, nova pobjeda mlađih kadeta koji su jedini maksimalni nakon osam odigranih utakmica (24 boda) - plavi su pobijedili ekipu Blue Star rezultatom 6:2. Golove za mlađe kadete su postigli Zarija Kumburović (dva), Petar Vukčević, Balša Šišević, Andrija Vuković i Vuk Vukmanović.

Mlađi kadeti su utakmicu počeli u sastavu Marko Damjanović, Petar Vukčević, Miloš Radović, Marko Mitrić, Zarija Kumburović, Dardan Ljuljđuraj, Balša Đurašić, Marko Pejović, Andrija Vuković, Balša Šišević, Jovan Mićković, dok su priliku u nastavku dobili Aleksa Đurović, Balša Petković, Ivan Crnčević, Vojislav Jokić, Vuk Vukmanović i Andrija Jovanović.

PIONIRI: Budućnost - Adria 1:0

(Vuk Vukmanović 14')

Pioniri su u sedmom kolu stigli do petog trijumfa (imaju poraz i remi) u sezoni, a na našem kampu minimalno je savladana Adria - 1:0. Pogodak odluke je potpisao Vuk Vukmanović u 14. minutu.

Plavi su utakmicu počeli u sastavu Uroš Jovanović, Luka Brajović, Zarija Mugoša, Pavle Ivanović, Petar Šljukić, Vuk Vukmanović, Lazar Mirović, Vojislav Jokić, Dragutin Šaranović, Zarija Stamatović, Vuk Draganić, dok je u drugom dijelu šansu dobio Marko Đurović.

MLAĐI PIONIRI: Budućnost - Nikšić 13:0

(Dado Đurović 3', 15', 30', Balša Milić 5', 13', Petar Jašović 8', 25', 32', Novak Fatić 11', Jovan Jokanović 18', Sanih Adžović 20', 23', Balša Caušević 35')

Najubjedljiviji prethodnog vikenda bili su - mlađi pioniri. Na našem trening kampu, na Starom aerodromu, mlađi pioniri su trijumfovali protiv Nikšića 13:0.

Tako su plavi u 8. kolu stigli do šestog trijumfa (imaju još remi i poraz), a golove su postigli Dado Đurović i Petar Jašović (po tri), Balša Milić i Sanih Adžović (pod dva), te Novak Fatić, Jovan Jokanović i Balša Caušević.

Mlađi pioniri su utakmicu odigrali u sastavu Vasilije Božović, Sanih Adžović, Kosta Vujačić, Balša Milić, Petar Jašović, Dado Đurović, Jovan Jokanović, Novak Fatić, Andrija Anđelić, Balša Caušević, Vojo Stamatović.

PJETLIĆI: Internacional - Budućnost 0:9

(Luka Kuzmanović 2', Alen Muratović 20', Bogdan Bjelić 26', Luka Vušurović 32', Milan Čampar 46', Uroš Jošanović 49', Filip Ivanović 52', 55')

Pored mlađih kadeta i naši pjetlići su stopostotni u dosadašnjem dijelu aktuelne sezone: osam utakmica - osam pobjeda!

Plavi su u gostima bili ubjedljivi protiv Internacionala rezultatom 9:0, a golove je postiglo čak osam različitih strijelaca - Filip Ivanović je postigao dva pogotka, dok su po jedan potpisali Luka Kuzmanović, Alen Muratović, Bogdan Bjelić, Luka Vušurović, Milan Čampar, Uroš Jošanović.

Plavi su utakmicu počeli u sastavu Jakov Kusovac, Aleksa Đurišić, Ivan Janković, Danilo Radonjić, Luka Kuzmanović, Lazar Gašić, Ognjen Radević, Alen Muratović, Bogdan Bjelić, Andrej Vučković, Luka Vušurović, a priliku u nastavku su dobili svi sa klupe: Blažo Vušurović, Uroš Jošanović, Simon Sošić, Filip Ivanović, Vuk Rmandić, Filip Radonjić, Milan Čampar, Andrej Delibašić i Lazar Gačević.