24.04.

20° / 13°

Maksimalan učinak omladinskih škola FK Budućnost

FK Budućnost

Mlađi kadeti FK budućnost su završili prvi dio sezone sa prvim mjestom i maksimalnim učinkom nakon deset utakmica, okršaj mlađih pionira tog kluba protiv FK Sparta je odložen, pa su prethodnog vikenda četiri kategorije Omladinske škole FK Budućnost igrali svoje mečeve.

I sve četiri generacije su ostvarile pobjede bez primljenog gola, uz gol razliku - 25:0.

OMLADINCI: Budućnost - Mornar 5:0

(Bogdan Čelebić 48', 83', Luka Živković 64', Dino Đukić 74', Medo Juković 87')

Prvo poluvrijeme je donijelo veliki broj promašenih šansi, ali je u drugom sve riješeno - omladinci Nemanje Kljajevića, kome pomažu Marko Pavićević, Milivoje Grbović i Ljubomir Belojević, su u 13. kolu savladali Mornar 5:0.

Sa nova tri boda koja su potpisali Bogdan Čelebić (dva gola), Luka Živković, Dino Đukić i Medo Juković, Budućnost je izbila na prvo mjesto na tabeli - „plavi“ sada imaju 32 boda, bod više od ekipe OFK Mladost DG.

Omladinci su utakmicu počeli u sastavu Filip Domazetović, Balša Ćetković, Bogdan Čelebić, Luka Živković, Balša Barović, Ilija Vuković, Mladen Marstjepović, Risto Pejović, Nikola Vuković, Riad Bralić, Medo Juković, dok su priliku u nastavku dobili Filip Babović, Stefan Vulanović, Nenad Krivokapić, Edin Karamanaga, Dino Đukić, Lazar Maraš i Benjamin Duraković.

KADETI: Budućnost - Grbalj 8:0

(Denis Ljuljanović 20', Ivo Škuletić 24', 64', Stefan Đukanović 66', Andrej Camaj 73', Marko Vukčević 69', Lazar Maraš 81', Nenad Krivokapić 86')

Kadeti su bili još ubjedljiviji - „plavi“ su u 16. kolu demolirali Grbalj rezultatom 8:0 golovima Denisa Ljuljanovića, Iva Škuletića (postigao dva pogotka), Stefana Đukanovića, Andreja Camaja, Marka Vukčevića, Lazara Maraša i Nenada Krivokapića.

Učenici Miloša Vukčevića, kome pomažu Ivan Delića, Grbović i Belojević, su novim trijumfom ostali na trećem mjestu, ali su smanjili bodovnu razliku na četiri razlike u odnosu na lidera Podgoricu.

Kadeti su igrali u sastavu Stefan Nenezić, Petar Vukčević, Dardan Ljuljđuraj, Zarija Kumburović, Romario Camaj, Matija Bojović, Andrej Camaj, Marko Perović, Ivo Škuletić, Denis Ljuljanović, Danilo Vukanić, a šansu u nastavku su dobili Lazar Maraš, Aleksa Mugoša, Filip Pavićević, Stefan Đukanović, Marko Vukčević, Nenad Krivokapić, Vasilije Adžić i Jovan Mićković.

PIONIRI: Budućnost - Blue Star 9:0

(Vuk Vukmanović 20', 34', 44', Dragutin Šaranović 25', 38', 41', Zarija Mugoša 35', Bojan Konjević 55', Lazar Mirović 61')
Pioniri su nastavili sa dobrim igrama i rezultatoma - izabranici Vladana Savića, kome pomažu Balša Bogićević, Ivan Božović i Saša Živaljević, su u 12. kolu savladali Blue Star sa 9:0.

Po tri gola na utakmici su postigli Vuk Vukmanović i Dragutin Šaranović, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Zarija Mugoša, Bojan Konjević i Lazar Mirović.

Naši klinci su se probili na drugo mjesto na tabeli, nakon 11 utakmica imaju 28 bodova - samo bod manje od lidera OFK Titograd.

Pioniri su meč protiv ekipe Blue Star počeli u sastavu Ivan Sekulović, Luka Brajović, Mladen Račić, Zarija Mugoša, Ognjen Kostić, Vuk Vukmanović, Lazar Mirović, Vojislav Jokić, Dragutin Šaranović, Zarija Stamatović, Vuk Draganić, a šansu u nastavku su dobili Marko Đurović, Pavle Ivanović, Petar Šljukić, Bojan Konjević i Đorđe Vuković.

PJETLIĆI: Kom - Budućnost 0:3

(Petar Rešetar 21', 45', Ognjen Radević 25')

I najmlađa selekcija je prethodnog vikenda upisala trijumf bez primljenog gola - pjetlići su u derbiju 13. kola pobijedili Kom na Zlatici 3:0.
Tako je generacija Balše Božovića, kome pomažu Blažo Igumanović, Božović i Živaljević, nakon 12 odigranih utakmica zadržala prvo mjesto na tabeli sa 33 boda (ima dva boda više i utakmicu više od Starog aerodroma), a golove protiv Koma su postigli Petar Rešetar (dva) i Ognjen Radević.

Pjetlići su utakmicu počeli u sastavu Nikša Janjušević, Dado Đurović, Aleksa Đurišić, Andrej Vučković, Ivan Janković, Petar Rešetar, Luka Kuzmanović, Filip Ivanović, Marko Stijepović, Matija Rakčević, Ognjen Radević, dok su priliku u nastavku dobili Simon Šošić, Bogdan Bjelić, Uroš Jošanović, Darko Mijović, Danilo Radonjić, Lazar Gačević, Milan Čampar, Lazar Gašić i Alen Muratović.