24° / 14°

30.04.

25° / 15°

Ronaldu se ovo prethodno desilo samo jednom u karijeri

Drugi put u klupskoj karijeri Kristijano Ronaldo uspio je u tri uzastopne prvenstvene utakmice da zabilježi i pogodak i asistenciju.

Sinoć je bio među istaknutijim protagonistima Juventusove ligaške pobjede nad Frosinoneom u Torinu (3:0). Dok je u 6. minutu asistirao Paulu Dibali, u 63. minutu poentirao je na asistenciju Marija Mandžukića za zaključnih 3:0.

Ronaldova utakmica protiv Frosinonea bila je treća prvenstvena utakmica zaredom na kojoj je Juventusov napadač arhivirao barem po jedan pogodak i asistenciju.

U duelu protiv Parme 2. februara istakao se s dva pogotka i jednom asistencijom. Nekoliko dana kasnije, 10. februara, u meču sa Sasuolom iskazao se sa dvije asistencije i jednim pogotkom. Zavidnu formu potvrdio je sinoć nad Frosinoneom sa po jednim pogotkom i jednom asistencijom.

Identičan podvig – po barem jedan pogodak i jednu asistenciju u tri uzastopne ligaške utakmice – u aktivnoj karijeri uspio je, prije jučerašnjeg, ostvariti tek još jedhom.

U novembru 2014. godine za Real Madrid je u španskom prvenstvu postizao golove i asistirao protiv Granade (jedan gol, dvije asistencije), Rajo Valjekana (jedan gol, dvije asistencije) i Eibara (dva pogotka, jedna asistencija).

Trenutno je u Serie A vodeći strijelac sa 19 pogodaka, tri više od Duvana Zapate (Atalanta) i Fabija Kvaljarele (Sampdorija). Takođe, s osam asistencija izjednačen je sa Susom (Milan) na listi fudbalera s najviše asistencija.

U aktualnoj sezoni u 32 službene utakmice svih takmičenja arhivirao je 21 pogodak i 12 asistencija.