18.05.

26° / 15°

Sančez za pobjedu Čilea i plasman u četvrtfinale Kopa Amerike

Tag Video

Reprezentacija Čilea ostvarila je i drugu pobjedu na Kupu Amerike.Čile je u utakmici drugog kola Grupe C pobijedio Ekvador sa 2:1 i tako se plasirao u četvrtfinale.

Prethodno je Čile na startu takmičenja bio bolji od Japana (4:0), pa su Aleksis Sančez i drugovi na čelu tabele posle dvije runde sa maksimalnih šest bodova.

Čileanci su poveli u osmom minutu, poslije kornera sa desne strane, stvorila se gužva, lopta je došla do Hozea Fuenzalide koji je preciznim udarcem pogodio desni donji ugao gola Ekvadora.

Ekvador je uspio da izjednači u 26. minutu i to iz jedanaesterca koji je Ener Valensija pretvorio u pogodak.

U drugom poluvremenu, Čile je zaigrao angažovanije i otvorenije i plod toga bio je pogodak napadača Mančester junajteda Aleksisa Sančeza u 51. minutu.

Posle prodora Aranguiza sa desne strane i centaršuta, Sančez je uhvatio volej i poslao loptu u mrežu Ekvadora za konačnih 2:1.

Ekvador je u finišu meča, tačnije od 89. minuta igrao sa desetoricom zbog isključenja Gabrijela Ahilera, koji je u borbi za loptu laktom u predijelu glave zahvatio Artura Vidala.

Čile je pored Kolumbije jedini tim koji je poslije mečeva drugog kola obezbijedio plasman među osam najboljih na turniru.