16° / 8°

Sjajnom reakcijom spriječio da saigrača navijač pogodi flašicom

Izvor: sportsport.ba

Autor: Gordana Đuračić

Juče je odigrano 23. kolo u Kini, a Guangzhou Evergrande pobijedio je na gostovanju kod Beijing Guoana sa 3:1.

Poveli su gosti sa 0:1, golom Paulinja u 10. minutu, a samo sedam minuta kasnije domaćima je izjednačenje donio Zang Yuning.

Ipak, u drugom poluvremenu i to u razmaku od svega sedam minuta gosti postižu dva gola i tako dolaze do pobjede.

Prvo je u 52. minutu na 2:1 poveća Elkeson, a pobjedu je u 59. minuti potvrdio Yang Liyu.

Zanimljiva situacija desila se prilikom proslave jednog gola, kada su domaći navijači flašicama gađali gostujuće igrače.

Huang Bowen je sjajnom reakcijom spriječio da jedna od flašica u glavu ne pogodi njegovog saigrača.