05.05.

20° / 11°

Euro: Odlična pratija BiH, Danci srušili Švajcarce

Fudbaleri Bosne i Hercegovine bili su veoma ubjedljivi protiv reprezentacije Finske u susretu 7. kola kvalifikacija za Euro 2020. u J grupi.

Izabranici selektora Roberta Prosinečkog slavili su u Zenici sa 4:1 u susretu u kojem je Miralem Pjanić bio dvostruki strijelac.Ostale golove postigli su Hajrović i Hodžić.

Bila je ovo veoma važna utakmica i za jedne i za druge, pošto se radi o ekipama koje se bore za drugo mjesto u grupi.

Trećom pobjedom, reprezentacija BiH je uspjela da stigne do desetog boda i tako je sada na samo dva boda zaostatka za Fincima, koji su propustili priliku da ovjere drugu poziciju protiv direktnog rivala.

Finci su u 79. minutu preko Džoela Pohjanpala uspjeli da postignu gol i smanje na konačnih 4:1.

Jednako važan meč odigrali su i fudbaleri Danske i Švajcarske na "Telia Parken" stadionu u Kopenhagenu. Domaćin je slavio sa 1:0.

Bio je to takođe okršaj dva tima koji se bore za čelne pozicije u D grupi. Poslije velike borbe, Danska je uspjela da u finišu slomi otpor gostiju i sa nova tri boda preuzme čelnu poziciju u grupi.

Strijelac jedinog gola bio je Jusuf Poulsen u 84. minutu. Kristijan Eriksen ga je odlično proigrao, Poulsen je izašao oči u oči sa golmanom i zatresao mrežu.

U susretu F grupe, Rumunija je kao gost pobijedila Farska Ostrva sa 3:0.