28° / 18°

20.05.

25° / 18°

Argentina bez Mesija dala Ekvadoru šest golova

Puleni Lionela Skalonija ubjedljivo su slavili protiv selekcije Ekvadora u prijateljskom susretu odigranom na neutralnom terenu u Elčeu, bilo je 6:1 (3:0) za Argentinu.

Igrao se 20. minut kada su stigli do prednosti, strijelac je bio napadač Bajera iz Leverkuzena Lukas Alario, na asistenciju Akunje.

Samo sedam minuta kasnije, 2:0 za "Gaučose", ovoga puta je autogol postigao Espinoza.

Već u 32. minutu bilo je i 3:0, Aimar je skrivio penal, koji je u gol pretvorio vezista PSŽ Leandro Paredes.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, uslijedile su brojne izmjene na obje strane, a selekcija Ekvadora dolazi do pogotka već nakon četiri minuta, strijelac je bio Mena Delgado i to na sjajan način, majstorski je izveo slobodan udarac iz velike udaljenosti, poslao je pravi projektil u mrežu Argentine.

Ipak, to je bilo sve od njih, u 66. minutu je Pecelja vratio tri gola prednosti Argentincima, na asistenciju Dibale.

Nisu se tu zaustavili Argentinci, u 82. minutu Domingez postiže i peti gol, da bi četiri minuta kasnije Okampos postavio konačan rezultat.