10° / 7°

22.04.

13° / 5°

Het-trik Mesija u ubjedljivoj pobjedi

Fudbaleri Barselone su bez većih problema savladali Majorku na "Kamp Nou" rezultatom 5:2 (4:1).

Poveli su na nevjerovatan način u sedmom minutu, Ter Štegen je poslao loptu ka Grizmanu, Francuz je pobjegao odbrani rivala i lobovao Reinu za 1:0.

Zatim, igrao se 17. minut kada je Mesi iz mjesta poslao nevjerovatan udarac ka golu rivala, skinuo je Argentinac paučinu iz ugla protivničkog gola i duplirao prednost Barse.

Uspjela je Majorka da uzvrati u 35. minutu, iskusni Sevilja je proigrao Budimira za 2:1.

U 41. minutu nova majstorija Mesija, sjajan udarac sa ivice kaznenog prostora, ponovo Reina nemoćan, 3:1.

Samo dva minuta kasnije, majstorija Suareza, dobar pas De Jonga, lopta je stigla do Urugvajca, koji je pred golom rivala odlučio da šutira petom, genijalno je to izveo i zatresao mrežu Majorke

Opustili su se igrači Barse u drugom poluvremenu, pa su nakon 20ak minuta igre primili i drugi gol, po drugi put na utakmici u strinelce upisao Budimir.

Ipak, da ne bude drame postarao se Lionel Mesi, zakucao je loptu pod prečku protivničkog gola u 83. minutu i vratio "Blaugrani" tri gola viška.

Pobjeda Barselone za povratak na čelo tabele.