05.05.

18° / 9°

Barsi poništena dva gola, Atletiko u finalu

U finalu Super kupa Španije igraće Real Madrid i Atletiko Madrid.

"Jorgandžije" su uspjele da savladaju Barselonu nakon nevjerovatnih dešavanja na stadionu Al-Ahlija, bilo je na kraju 2:3 (0:0).

U prvom poluvremenu bez velikih šansi na obje strane, drugo poluvrijeme je bilo sasvim drugačije.

Samo 17 sekundi je bilo potrebno Atletiko Madridu da stigne do prednosti, Vidal je napravio veliku grešku, izgubio je loptu, nakon čega je sinevnula kontra iz koje je Koke uspio da pogodi mrežu Barse za 1:0.

Igrao se 51. minut kada je Barselona uspjela da izjednači preko Mesija.

Već u 60. minutu novo uzbuđenje, Mesi vara svog čuvara, pogađa mrežu, ali je gol poništen nakon VAR-a zbog igranja rukom jednog od najboljih igrača na svijetu.

Ono što nije učinio Mesi, jeste Grizman dva minuta kasnije. Barselona je stigla do sasvim zasluženog vođstva 2:1.

VAR je ponovo radio u 75. minutu kada je Barselona postigla novi gol. Vidal je dodao do Pikea, ovaj je skrenuo loptu u praznu mrežu, a nakon intervencije VAR tehnologije i ovaj gol je poništen, Vidal je bio u milimetarskom ofsajdu.

I onda Vitolo obilazi Neta, ovaj ga obara za penal, a sudija nije imao dilemu ovoga puta. Morata je bio siguran izvođač za 2:2.

Atletiko do pobnede stiže u 86. minutu, nova kontra Atletika, Pike je ispao, Korea je realizator na sjajan način za pobjedu Atletika i plasman u finale Super kupa Španije!