25.04.

13° / 8°

TPCFL: Podgorica slavila protiv Jezera

Autor: Antena M

Fudbaleri Podgorice, lideri šampionata, pobijedili su večeras na DG areni plavsko Jezero 1:0, u utakmici petog kola Telekom Prve crnogorske lige.

Odlučujući pogodak, za četvrti trijumf ove sezone, postigao je Šaleta Kordić u 46. minutu.

Plavski tim, povratnik u društvo najboljih, doživio je drugi poraz, a ove sezone ostvario je pobjedu i dva remija.

Pobjedu je ranije danas upisala i Zeta, koja je u Nikšiću savladala ekipu Sutjesku 2:0.

Ekipu iz Golubovaca do druge pobjede ove sezone vodili su Ivan Vukčević u 55. i Kođo Nijaveđi u 56. minutu.

Poslije 45 minuta igre u duelima u podgoričkom naselju Stari aerodrom i Tuzima, OFK Titograd pogotkom Marka Mrvaljevića u 44. minutu vodi protiv Iskre 1:0, dok je Dečić, golovima Iljira Camaja u 10, Kristijana Vuljaja u 37. i Anđela Rudovića u 43. minutu, stekao ubjedljivu prednost protiv pljevaljskog Rudara 3:0.

Duel Petrovca i Budućnosti odgođen je zbog obaveza podgoričkog tima na evropskoj sceni.