24° / 14°

30.04.

24° / 15°

Real razočarao, Šahtjor šokirao Madrid!

Fudbaleri Real Madrida poraženi su na svom terenu od Šahtjora rezultatom 3:2 na startu grupe B Lige šampiona.

Bio je ovo neočekivan neuspneh izabranika Zinedina Zidana, ako se uzme u obzir da je šampion Ukrajine u prijestonicu Španije stigao bez desetorice prvotimaca.

Iznenađenje je najavio Tete, potom je autogol postigao Varan, da bi pred odlazak na odmor Solomon pogodio za 0:3.

Real je dobro počeo drugo poluvrijeme. Najprije je Modrić fenomenalno sa distance smanjio na 1:3, a Žunior Vinisijus samo 15 sekundi nakon što je zamijenio Luku Jovića poentirao za 2:3.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa će Real u očajnom raspoloženju dočekati derbi sa Barselonom u subotu.

U drugom meču večerašnjeg programa, Salcburg i Lokomotiva Moskva odigrali su 2:2 u Austriji.

Eder je u 19. minutu doveo ruski tim u vođstvo, ali je Mašar Sobolšai izjednačio u posljednjim trenucima prvog poluvremena.

Zlatan Junuzović je u 50. kompletirao preokret, dok je Lisakovič 15 minuta prije kraja postavio konačan rezultat.