24° / 16°

01.05.

22° / 14°

Goleada pod Goricom i nova pobjeda Budućnosti

Fudbaleri Budućnosti nastavili su seriju pobjeda, dok je bez pobjednika završen duel Sutjeske i Dečića, u utakmicama 15. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Minimalne pobjede zabilježili su OFK Titograd, Zeta i Petrovac

Budućnost je u Podgorici savladala pljevaljski Rudar 4:2 i ostvarila petu uzastopnu, ukupno 11. pobjedu ove sezone.

Rudar je poveo pogotkom Vuka Strikovića u četvrtom minutu.

Lider šampionata je, golovima Miomira Đuričkovića u 9. i 31. i Dejana Zarubice u 41. minutu napravio preokret i poveo 3:1.

Na 3:2 smanjio je Berin Tahirović u 51, a konačan rezultat postavio je rezervista Viktor Đukanović u 65. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Sutjeske i Dečića, koji su u Nikšiću igrali 1:1.

Ekipa iz Tuzi povela je golom Iljira Camaja u 19. minutu.

Konačan rezultat postavio je Božo Marković u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

U posljednjim sekundama meča Dečić je mogao do pobjede, ali je šut Ljeona Ujkaja završio na stativi.

Minimalan trijumf upisao je i OFK Titograd, koji je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladao plavsko Jezero 1:0.

Pitanje pobjednik riješio je Alden Škrijelj, pogotkom u 65. minutu.

Zeta je na DG areni, pogotkom Marka Burzanovića u 77. minutu, pobijedila Podgoricu 1:0.

Petrovac je u Radanovićima slavio protiv Iskre 1:0, a do drugog trijumfa ove sezone došao je golom Zorana Mikijelja u 74. minutu.

Budućnost je, poslije 15. kola, sa utakmicom manje vodeća na tabeli sa 34 boda.

Dečić je drugi sa 27, po 20 bodova osvojili Podgorica, Zeta i Sjuteska, a po bod manje Jezero i OFK Tiotograd