13° / 9°

25.04.

16° / 8°

Milan nastavio sa odličnim partijama

Fudbaleri Milana nastavili su sa odličnim igrama ove sezone u Seriji A pošto su u 9. kolu slavili kod kuće protiv Fiorentine 2:0.

U meču u kome Stefano Pioli nije mogao da računa na Zlatana Ibrahimovića hrvatski fudbaler Ante Rebić zaigrao je u špicu napada.

Junak pobjede protiv gostiju iz Firence ipak je bio Frank Kesi koji je učestvovao kod oba gola.

Vezista iz Obale Slonovače već u 17. minutu sjajno je skrenuo loptu iz kornera ka Alesiju Romanjoliju koji je na drugoj stativi postigao gol.

Već u 28. minutu isti fudbaler povisio je na 2:0 sa penala koji je načinjen nad Rebićem.

Milan je nakon devetog kola ostao na liderskoj poziciji sa pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Inter, dok je Fiorentina drugim porazom u posljednja tri kola došla na samo tri boda od zone ispadanja.