14° / 9°

25.04.

14° / 9°

Drugoligaš izbacio Bajern iz Kupa Nemačke!

Fudbaleri minhenskog Bajerna eliminisani su u 1/16 finala Kupa Njemačke od strane Kila, koji je slavio poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca 2:2 (6:5).

Serž Gnabri je najavio trijumf favorizovanog gosta, ali je Fin Bartels poravnao rezultat u 37. minutu.

Na startu drugog je Liroj Sane iz slobodnog udarca pogodio za 2:1 i činilo se da će se tako utakmica i završiti.

Ipak, Kil nije odustajao do posljednjeg momenta, do posljednjih sekundi. Isplatilo im se, a Val je glavom pogodio i uveo meč u produžetke.

Bajern je pritiskao u dodatnih 30 minuta, ali nikako nisu uspijevali da postignu gol, stoga je pobjednik morao da bude odlučen preko penala.

Kil će se u osmini finala sastati sa Darmštadom.