25.04.

13° / 8°

Bilbao izbacio Real i zakazao finale sa Barsom

Comments 1

Atletik Bilbao pobijedio je rezultatom 2:1 Real Madrid i eliminisao ih iz Superkupa Španije.

Meč je odigran naa stadionu "La Rozaleda" u Malagi.

Raul Garsija bio he strijelac oba gola, prvi je postigao u 18. minutu, kada je iskoristio asistenciju Danija Garsije. Na 2:0 je povisio 20 minuta kasnije, kada je preuzeo odgovornost, uspješno izveo jedanaesterac i "šokirao" madridski klub.

Izabranici Zinedina Zidana bili su veoma agresivni u drugom poluvremenu, dok se Bilbao fokusirao na odbranu gola, ali su ipak "kapitulirali" u 73. minutu. Tada je Karim Benzema postigao jedini gol za Real.

Atletik Bilbao igraće u finalu sa Barselonom koja je u srijedu poslije penala eliminisala Real Sosijedad.