24° / 14°

30.04.

25° / 15°

Inter očitao lekciju Juventusu

U velikom Derbiju Italije fudbaleri Intera su rezultatom 2:0 (1:0) savladali devetostrukog uzastopnog šampiona, ekipu Juventusa, u 18. kolu Serije A.

"Nero-azuri" su prvi put savladali ljutog protivnika od 2016. godine, ali u veoma bitnom momentu u sezoni, jer su dodatno udaljili "staru damu" od nove odbrane titule.

Inter se izjednačio na tabeli sa gradskim rivalom Milanom sa 40 bodova uz meč više, dok su Torinezi ostali na 33 boda.

U 12. minutu je Nikolo Barela centrirao, a Arturo Vidal nadvisio Danila i, nesvakidašnje za njega, glavom postigao pogodak.

Na početku drugog poluvremena je duplirana prednost poslije prelijepe asistencije Bastonija.

Dugom loptom izbacio je potpuno samog Nikola Barelu ispred gola Juventusa, a vezista je to iskoristio i zakucao loptu pod prečku.

Kako je meč odmicao, nikako Juventus nije uspijevao da uradi bilo šta što bi makar nagovijestilo preokret.

Ovakvom igrom šampiona sasvim je izvjesno da će "Skudeto" ove sezone promijeniti vlasnika, i to poslije pune decenije.