30.04.

25° / 16°

Rudar slavio u Tuzima

Rudar slavio u Tuzima, Sutjeska nakon preokreta pobijedila Zetu

Podgorica, (MINA) - Fudbaleri Rudara nastavili su seriju pobjeda, a tri boda nakon velikog preokreta upisala je i Sutjeska, u 23. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Rudar je u Tuzima pobijedio Dečić 1:0 i ostvario sedmu uzastopnu, ukupno 11. pobjedu ove sezone.

Odlučujući pogodak postigao je Dušan Živković u 60. minutu.

To je drugi poraz ekipe iz Tuzi u proljećnom dijelu šampionata, ukupno četvrti ove sezone.

Sutjeska je u Nikšiću savladala Zetu 4:3.

Ekipa iz Golubovaca dva puta je u Nikšiću imala po dva gola prednosti, vodila je 2:0 i 3:1, ali na kraju nije uspjela da izbjegne poraz, treći uzastopni u proljećnom dijelu šampionata.

Zeta je povela pogotkom Marka Burzanovića u četvrtom, a isti igrač povisio je na 2:0 u 22. minutu.

Na 2:1 smanjio je Nikola Janjić u 35, a prednost od dva gola vratio je Srđan Krstović u 39. minutu za vođstvo od 3:1.

Prednost gostiju na 3:2 smanjio je Marko Ćetković u 45, dok je Janjić, svojim drugim pogotkom, poravnao na 3:3 u 73. minutu.

Odlučujući pogodak, za deseti trijumf Sutjeske ove sezone, postigao je Milivoje Raičević u 85. minutu.

Poslije prvog poluvremena, fudbaleri Podgorice vode na DG areni protiv Jezera 1:0, golom kapitena Nikole Čelebića u 43. minutu.

Za 16 sati zakazan je početak meča između OFK Titograda i Iskre u podgoričkom naselju Stari aerodrom.

Kolo će zaključiti meč u Petrovcu, između istoimenog domaćeg tima i vodeće Budućnosti koji je predviđen za 17 sati.