12° / 8°

26.04.

17° / 10°

Dinamo priredio senzaciju i izbacio Murinjov Totenhem

Dinamo Zagreb priredio je senzaciju i plasirao u četvrtfinale Lige Evrope. Zagrepčani su nadoknadili 2:0 iz prvog meča protiv Totenhema, pošto su revanš dobili 3:0!

Mislav Oršić je pogađao u 62. pa 83. minutu. Ponovo je Oršić zablistao u produžetku i još jednim lijepim golom kompletirao čudo!

Arsenal, Roma i Granada plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope.

Arsenal je protiv Olimpijakosa dobio prvu utakmicu u Pireju sa 3:1 i u Londonu su htjeli da odrade posao. To su uspjeli da urade i pored poraza od Olimpijakosa kod kuće – 0:1 (0:0).

Olimpijakos je iznenadio Arsenal i poveo u 51. minutu golom El Arabija, koji je prošle godine izbacio Arsenal iz Lige Evrope golom u 119. minutu.

Roma je pobijedila Šahtjor u prvom meču sa 3:0, dok je u revanšu bilo 2:1 (1:1) za tim iz Rima.

Strijelac za Romu bio je Borha Majoral u 49. i 72. minutu, dok je Moraeš postigao gol za Šahtjor u 60. minutu.

Molde i Granada igrali su na neutralnom terenu u Budimpešti i slavio je Molde sa 2:1 (1:0), ali je Granada u prvoj utakmici slavila sa 2:0 i prošla u četvrtfinale.