02.08.

37° / 23°

Kiks Brazila protiv Venecuele, Argentina sigurna

Izvor: EPA-EFE/JUAN IGNACIO RONCORONI

Sinoć su odigrane svih pet utakmica trećeg kola kvalifikacija za Mundijal 2026. godine u Južnoj Americi.

Najdramatičnije bilo je u Brazilu gdje domaćin nije opravdao ulogu apsolutnog favorita protiv Venecuele i ispustio već upisanu pobjedu. Bilo je 1:1.

Brazil u prvom poluvremenu nije pronašao put do mreže rivala, ali je poslije samo pet minuta igre u nastavku Nejmar sjajno centrirao iz kornera, a štoper Arsenala Gabrijel glavom donio prednost "kariokama".

Nije domaćin uspio da drugim pogotkom riješi pitanje pobjednika, a šok je uslijedio pet minuta prije kraja kada je Savarino centrirao, a Eduard Beljo majstorskim golom preko glave donio izjednačenje i senzacionalni bod Venecueli.

Aktuelni prvak svijeta Argentina bila je sigurnija od najvećeg rivala i sa minimalnih 1:0 došla do pobjede protiv Paragvaja.

"Gaučosima" je za nova tri boda bio dovoljan gol iskusnog štopera Nikolasa Otamendija nakon kornera na asistenciju De Pola već u trećem minutu.

Najviše uzbuđenja viđeno je u Kolumbiji gdje je domaćin do 91. minuta vodio protiv Urugvaja, ali je ostao bez trijumfa, a meč završen rezultatom 2:2.

U preostalim utakmicama Ekvador je kao gost savladao Boliviju sa 2:1, dok je Čile na domaćem terenu bio bolji od Perua rezultatom 2:0.