02.08.

36° / 22°

Inter opet preskočio Juve

Izvor: EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Intera su u 15. kolu Serije A došli do 12. pobjede, jer su na svom terenu savladali ekipu Udinezea. "Neroazuri" su sa 4:0 (3:0) bili bolji od ekipe iz Udina.

Inter se tako vratio na vrh, jer je poslije ove pobjede preskočio Juventus na prvom mjestu tabele Serije A.

Dobro se Udineze držao u većem delu prvog poluvremena, odbrana je djelovala dosta organizovano, ali se onda od 37 minuta sve srušila kao kula od karata.

Prvo je Inter došao do prednosti sa bijele tačke, kada je Hakan Čalhanoglu upisao svoj novi gol.

Samo pet minuta kasnije Federiko Dimarko je povećao prednost svog tima kada je poslije jednog preciznog udarca loptu poslao u donji desni ugao gola Udinezea. Tu nije bio kraj problemima Udinezea, jer je do kraja prvog dijela igre Markus Tiram na asistenciju Henrika Mihtarijana postigao svoj prvi, a treći za Inter na ovom meču.

Drugo poluvrijeme je očekivano bilo sa dosta manje intenziteta na terenu, Inzagi je dosta mijenjao i tako obarao ritam utakmice. Imao je u glavi da Inter za nekoliko dana očekuje veoma važan duel u Ligi šampiona protiv Real Sosijedada koji će odlučiti ko će biti prvi poslije grupne faze.

Na kraju je tačku na i stavio Lautaro Martinez koji je postigao svoj 14. gol u ovoj sezoni.