20° / 12°

07.05.

19° / 14°

Još jedan šok za Bajern

Fudbaleri Bohuma stigli su do najvećeg trijumfa u tekućoj sezoni Bundeslige! Oni su na svom „Vonovija rurstadionu“ u utakmici 22. kola Bundeslige pobijedili aktuelnog prvaka Bajern Minhen rezultatom 3:2 (2:1).

Poslije ovog poraza, tim Tomasa Tuhela nalazi se na drugoj poziciji tabele sa 50 bodova, čak osam manje od lidera tabele – Bajera iz Leverkuzena. Što se Bohuma tiče, tri boda lansirala su ih do odličnog 11. mjesta tabele sa čak devet bodova više u odnosu na zonu ispadanja.

Vodio je Bajern na ovom meču, u 14. minutu je pogodio Džamal Musijala, a onda je sve krenulo naopako za ovaj tim.

Tačnije, Bohum je bio fenomenalan i golovima Takume Asana (38. minut), Kevena Šloterbeka (44) i Kevina Štogera nokautirao uzdrmanog velikana.

Štoger je pogodio u 78. minutu sa penala prije kojeg je Dajo Upamekano dobio i drugi crveni karton u četiri dana, nakon što je bio isključen i protiv Lacija.

Do kraja jedina svijetla tačka Bajerna ove sezone Hari Kejn samo je uspio da ublaži poraz.