02.08.

37° / 23°

BiH pala u finišu, Poljska i Grčka u finalu

Izvor: EPA-EFE

Fudbaleri Bosne i Hercegovine nisu uspjeli da se plasiraju u finale baraža za plasman na Evropsko prvenstvo.

Tim Sava Miloševića je vodio protiv Ukrajine od 57. minuta i autogola Mikole Matvijenka, ali je u samom finišu, u roku od četiri minuta, bio surovo kažnjen.

Najprije je Roman Jaremčuk u 85. izjednačio rezultat, da bi veliku radost gostima iz Ukrajine donio Artem Dovbik, pogotkom u 88. minutu.

Ukrajina će u finalu baraža igrati protiv Islanda, koji je poslije preokreta slavio u Izraelu rezultatom 4:1.

Domaći su poveli preko Zahavija u 31. iz penala, ali je već do pauze Island uzvratio preko Gudmundson u 39, odnosno Traustasona u 42. minutu.

Gudmundson je kompletirao heti-trik golovima u 83. i 87. minutu utakmice.

Najubjedljivija je bila reprezentacija Grčke koja je u Atini lako savladala Kazahstan sa 5:0 (4:0).

Grci će se u finalnom susretu baraža sastati sa Gruzijom koja je pred svojim navijačima pobijedila Luksemburg sa 2:0 (1:0).

Poljska je bez većih problema slavila protiv Estonije, 5:1 (1:0).

Poljska će u finalnom meču baraža igrati sa Velsom koji je bio bolji od Finske, 4:1 (2:1).