10.05.

20° / 13°

Drama, četiri gola, promašaji Liverpula za remi na "Old Trafordu"

Izvor: EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Fudbaleri Mančester junajteda i Liverpula remizirali su rezultatom 2:2 na "Old Trafordu, u velikom derbiju 32. kola Premijer lige.

Sada je Liverpul izjednačen sa Arsenalom na čelu tabele sa po 71 bodom, ali je tim iz Londona u prednosti zbog bolje gol-razlike. Aktuelni šampion Mančester siti je treći sa 70 bodova i čeka nas možda i nikad viđena trka za titulu koju će voditi tri kluba u finišu sezone.

Junajted je poslije ovog remija šesti na tabeli sa 49 bodova, Liga šampiona će ostati san za ovaj klub, ali je makar "zapržio čorbu" Liverpulu i dramu u borbi za naslov šampiona doveo to tačke usijanja.

Ekipa Jirgena Klopa postigla je gol u 23. minutu, kada je nakon kornera skočio Darvin Nunjes i glavom uposlio Luisa Dijasa, koji je efektno zakucao loptu u mrežu.

Mančester junajted izjednačio je u 50. minutu iz prvog udarca ka golu rivala.

Kvansa je dao poprečnu loptu, koju je presjekao Bruno Fernandeš i skoro sa polovine terena savladao Kelera, koji je bio napustio mjesto među stativama.

Potom je veliku šansu da vrati vođstvo Liverpulu propustio Darvin Nunjes i stigla je kazna.

Novi reprezentativac Engleske, supertalentovani Kobi Meino je efektnim golom kompletirao preokret na “Old Trafordu”.

Potom je Mohamed Salah imao veliku šansu, ali je iz blizine bio neprecizan.

Liverpul je do izjednačenja došao u 82. minutu. Van Bisaka je oborio Eliota i skrivio penal iz kojeg je Mohamed Salah pogodio za 2:2.

U sudijskoj nadoknadi Luis Dijas je imao veliku šansu da donese tri boda “redsima”, ali je bio neprecizan sa samo šest metara.