21° / 12°

14.05.

21° / 13°

Uzbudljiv derbi: Nakon prekida od sat vremena, Budućnost i Dečić podijelili bodove

Nije bilo pobjednika u derbiju, ujedno i posljednjoj utakmici 29. kola Meridianbet 1.CFL – na stadionu DG arena Dečić i Budućnost remizirali su 1:1, pa je bodovna razlika između ova dva tima na vrhu tabele ostala nepromijenjena.

Okršaj vodećeg tandema crnogorskog šampionata najviše će se pamtiti po prekidu sredinom prvog poluvremena.

Varvari, najvatreniji navijači aktuelnog prvaka, bacili su sjenku na ovaj duel, pošto su se od starta meča služili bakljama i petardama.

Sudija Miloš Savović je, nakon nekoliko ponovljenih incidenata, odlučio da u 23. minutu prekine utakmicu.

Nastavljena je tek nakon što je ispražnjen dio tribine na kojoj su bili smješteni navijači Budućnost.

Domaćin je poveo golom Bojana Matića u desetom minutu.

Izjednačio je rezervista Đorđe Despotović u 64. minutu.

Na ostalim utakmicama postignuti su sljedeći rezultati: Sutjeska - Mornar 2:0, Jezero - Arsenal 4:0, Rudar - Jedinstvo 1:1 i Mladost - Petrovac 0:0.

Dečić je, nakon 29. kola, vodeći na tabeli sa 54 boda i ima tri više od drugoplsirane Budućnosti.

Sutjeska je treća sa 49, dok su po 45 bodova osvojili Jezero i Mornar.