06.05.

21° / 12°

Izvor: EPA-EFE

Tag Video

Fudbaleri Bajern Minhena igraće u polufinalu Lige šampiona, a među četiri je i Real Madrid koji je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca izbacio Siti.

Bavarci su u revanšu savladali Arsenal 1:0, nakon 2:2 iz Londona. U 63. minutu sjajno je Rafael Gereiro centrirao, pogodio je Kimiha u trepavicu, neoprezna je bila odbrana Arsenala i Kimih je glavom poslao loptu u mrežu golmana Raje.

U drugom polufinalu pobjednika su riješili penali. U Madridu je prošle neđelje bilo 3:3, a večeras na Etihadu 1:1 u duelu Sitija i Real Madrida, nakon penala 5:4 za kraljevski klub. Poveli su gosti preko Rodriga u 12. minutu.

Izjednačio je De Brujne u 76. minutu.

Nakon dodatnih 30 minuta nije bilo golova, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

1. serija: Alvarez precizan, Modrić promašio (brani Ederson)

2. serija: Silva promašio (brani Lunjin), Belingem precizan

3. serija: Kovačić promašio (brani Lunjin), Vaskez precizan

4. serija: Foden precizan, Naćo precizan

5. serija: Ederson precizan, Ridiger precizan

Podsjećamo, plasman u polufinale juče su izborili PSŽ i Borusija Dortmund.