09.05.

23° / 15°

Važan trijumf Arsenala u Vulverhemptonu

Izvor: EPA-EFE

Izabranici Mikela Artete savladali su Vulverhempton u gostima sa 2:0, u utakmici 34. kola Premijer lige i vratili se na čelo tabele, sa bodom više, ali i mečom više od Mančester sitija, koji je danas igrao polufinale FA Kupa i tamo savladao Čelsi. Liverpul je na -3, uz utakmicu manje.

Prvi pogodak je pao u posljednjim sekundama prvog poluvremena, koje je do tog momenta bilo za zaborav.

Gabrijel Žezus je uspio da sačuva loptu poslije velike gužve u kaznenom prostoru domaćih, odložio je loptu za Trosara, a Belgijanac je raspalio po njoj iz prve i sa nekih 14 metara je na efektan način poslao u same rašlje, za 0:1.

U nastavku nije bilo previše uzbuđenja, Arsenal je apsolutno kontrolisao situaciju, mogao je da ranije sve riješi preko Gabrijela Žezusa, Rajsa i Martinelija, ali se rezultat nije mijenjao sve do 95. minuta.

Tada se Edegrad lijepo snašao i zatresao mrežu, poslije lijepe akcije Rajsa i Haverca, za konačnih 0:2.