Fudbaleri Norveške su već jednom nogom bili na Mundijalu, a večeras su na pravi način stavili tačku na kvalifikacije.
Tim Stalea Solbakena je drugi put u grupi deklasirali Italiju, slavio je na San Siru 4:1, pa se plasirao na prvenstvo svijeta sa osam pobjeda u isto toliko mečeva – i to sa čak 37 datih i svega pet primljenih golova.
Italijani su mogli do prvog mjesta jedino ako slave sa devet ili više golova razlike, znalo se da je to nemoguće, ali su pedesetak minuta imali igru i vodili jer je u prvom dijelu mrežu zatresao Franćesko Pio Espozito.
Nakon toga je uslijedio potop. Norvežani su prvo izjednačili golom Antonija Muse, a onda je došao red i na dvostrukog strijelca Erlinga Halanda koji je u milanskom hramu fudbala dao 15. i 16. gol u kvalifikacijama.
Konačan rezultat je u sudijskoj nadoknadi postavio Jorgen Strand Larsen.
Norveška ide na veliko takmičenje prvi put od 2000, a na Mundijalu nije bila od 1998.
Italijani, s druge strane, moraju u plej-of.

Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR