Košarka

Tag Video

Izvor: sportsport.ba

Autor: Gordana Đuračić

Sakramento Kingsi sinoć su u gostima uspjeli da pobijede Dalas sa 110:106 sjajnom igrom srbijanskog košarkaša Nemanje Bjelice.

Kingsi su odigrali još jedan odličan meč i uspjeli su da naprave iznenađenje protiv Maveriksa. Sakramento je od prvog minuta sjajno igrao, a nakon prve dionice imali su prednost od 36:27.

I u drugoj četvrtini gledali smo dominaciju Kingsa. Dalasu jednostavno ništa nije išlo od ruke što su gosti itekako iskoristili. Nakon prvog poluvremena Sakramento je imao vođstvo od 66:46 i bilo je jasno da će Dalas teško do pobjede.

Goste je do pobjede vodio sjajni Bjelica koji je ubacio 30 poena, i imao još sedam skokova i četiri asistencije. Bogdan Bogdanović je odigrao skromnu partiju sa deset poena i pet skokova.

U ekipi Dalasa ponovo je najviše raspoložen bio Luka Dončić. Slovenac je Kingsima ubacio 27 poena uz osam asistencija i sedam skokova, ali je izostala podrška saigrača.