Pelikansi bez plej-ofa, Sparsima mršava nada

Izvor: EPA/EFE

Izvor: sportklub

Autor: Antena M

San Antonio Sparsi pobijedili su Nju Orleans Pelikanse 122:113 u direktnom duelu ekipa koje su se borili za opstanak u trci za plej-of.

Nju Orleans je poveo samo na početku 3:2 i dva puta je od tada uspio da stigne do neriješenih 14:14 i 16:16. Sve od tada Sparsi su vodili igru i kontrolisali rezultat. Serijom 11-0 došli su prvi put do dvocifrene prednosti (27:16), a u drugoj dionici su imali i +20 (51:31). Na poluvrijeme su otišli sa 17 poena prednosti (62:45).

U drugom dijelu bolja igra Nju Orleansa, posebno u trećoj četvrtini koju su Pelikansi dobili 32:19 i ušli u posljednjih 10 minuta sa samo četiri poena deficita. A onda su Sparsi na početku odlučujuće dionice serijom 11-4 vratili +11. Posljednji trzaj ekipa iz Nju Orleansa napravila je serijom 14-4 kada je smanjila na -3. Ali igra u odbrani je bila katastrofalna, na kraju samo u posljednjih 12 minuta primili su 41 poen i jednostavno nije se moglo do pobjede.

Kod pobjednika Demar Derozan bio je najefikasniji sa 27 poena, a na drugoj strani Džej Džej Redik sa 31 i Zajon Vilijamson sa 25 uz sedam skokova.